szyszynka
27 września 2021 Autor ormus Wyłączono

Szyszynka aktywacja – czym jest szyszynka działanie i właściwości

Zaktualizowano artykuł 23 października 2022

Czym jest szyszynka

Szyszynka aktywacja – zaczniemy od początku. Szyszynka to mały gruczoł w kształcie stożka sosny, który leży głęboko w środku mózgu w nabłonku. Jest częścią układu hormonalnego i pomaga regulować melatoninę , która jest substancją chemiczną wytwarzaną w mózgu, która pomaga organizmowi spać w nocy. Funkcja szyszynki polega na regulowaniu produkcji hormonów, a także utrzymywaniu rytmu dobowego , który jest zasadniczo naszym cyklem snu / czuwania.

Prawie wszystkie zwierzęta mają szyszynkę, a jej rola przez długi czas pozostawała tajemnicą. Rola tego maleńkiego gruczołu była jedną z ostatnich odkrytych i dopiero niedawno zaczęła być rozumiana. W rzeczywistości naukowcy nadal ją badają i jak dotąd jej pełna rola i funkcja nie została przez badaczy zdefiniowana. Od dawna kojarzona jest z ideą „trzeciego oka” , która jest duchowym symbolem wszechwiedzy według filozofii jogi i często postrzegana jest jako brama do wyzwolenia duszy.

W swojej książce Kundalini Tantra Swami Satyananda Saraswati mówi: „Nazywa się to również ‘ okiem intuicji ‘ i jest to brama, przez którą jednostka wchodzi w astralny . Psychiczny wymiar świadomości. Być może najczęstszą nazwą tej czakry jest „trzecie oko”. Mistyczne tradycje każdej epoki i kultury zawierają do niej liczne odniesienia. Jest przedstawiany jako psychiczne oko znajdujące się w połowie między dwoma fizycznymi oczami i patrzące do wewnątrz zamiast na zewnątrz.”

szyszynka-aktywacja

Idea trzeciego oka

Idea trzeciego oka pojawiła się już wcześniej w kręgach naukowych. iektórzy uważają, że szyszynka jest tym, co pozostało w ludzkim mózgu po rzeczywistym, fizycznym trzecim oku, z którego ostatecznie wyewoluowaliśmy. Sam gruczoł jest bardzo mały, ma około 1/3 cala długości i znajduje się w centrum mózgu. Ma czerwonawo-szary kolor i składa się głównie z komórek szyszynki i komórek neurogleju.

Zwapnienie szyszynki

Zwapnienie szyszynki często występuje w wyniku nadmiaru fluoru i innych złogów mineralnych. To z kolei może wpływać na zdolność organizmu do regulowania melatoniny i jej rytmu dobowego. Szyszynka jest światłoczuła i wydziela mniej melatoniny w ciągu dnia, a więcej w nocy; stąd, dlaczego większość ludzi nie śpi w ciągu dnia i czuje się zmęczona snem w nocy.

Swami Satyananda Saraswati mówi: „ Szyszynka działa jak blokada przysadki . Dopóki szyszynka jest zdrowa, funkcje przysadki są kontrolowane. Jednak u większości z nas szyszynka zaczęła degenerować się w wieku ośmiu, dziewięciu czy dziesięciu lat . Wtedy przysadka zaczęła funkcjonować i wydzielać różne hormony, które pobudzały naszą świadomość seksualną, naszą zmysłowość i światową osobowość. W tym czasie zaczęliśmy tracić kontakt z naszym duchowym dziedzictwem. Jednak dzięki różnym technikom jogicznym, takim jak trataka i shambhavi mudra ( patrzenie trzecim okiem). Możliwe jest zregenerowanie lub utrzymanie zdrowia szyszynki.”

dzialanie-szyszynki

Przysadka mózgowa jest to gruczoł, który działa jako gruczoł mistrza, kontrolowanie wielu funkcji hormonalnych w organizmie . Znajduje się w podwzgórzu w mózgu, co również przyczynia się do naszych wzorców snu i czuwania. Oznacza to, że przysadka i szyszynka współpracują ze sobą, aby prawidłowo funkcjonować. Brak równowagi w szyszynce (i przysadce) może prowadzić do zaburzeń snu i problemów z cyklem snu/budzenia. Dlatego ten maleńki, mały gruczoł odgrywa w naszym życiu większą rolę niż wcześniej sądzono!

Duchowość i trzecie oko

Oprócz fizjologicznej roli, jaką szyszynka odgrywa w ciele, jest ona również powszechnie kojarzona z myślami duchowymi i przeżyciami mistycznymi. Starożytni mędrcy i mistycy wierzyli, że ten obszar ciała jest przestrzenią wniebowstąpienia i oświecenia poprzez mózg/ciało. Jest postrzegana jako pomost między naszym wewnętrznym i zewnętrznym światem. Także jako połączenie z czymś poza tym, o czym wiemy, że istnieje, z wyższym stanem świadomości.

Został nazwany „siedzibą duszy” przez francuskiego filozofa Kartezjusza, chociaż nauka w większości odrzuciła jego sentymenty. Jednak teraz, gdy udowodniono, że melatonina jest częściowo regulowana przez szyszynkę, uwiarygodnia to fakt, że zwiększona produkcja melatoniny. Może wywoływać transcendentne lub mistyczne doznania podczas stanu przebudzenia, takiego jak medytacja, dzięki swojej funkcji jako psychotropowej substancji chemicznej.

jak-dziala-szyszynka

Strefa nauki

Poza sferą nauki szyszynka jest powiązana z szóstą czakrą. Zwaną ajna lub ośrodkiem „trzeciego oka”, znajdującym się między brwiami (zasadniczo głęboko w mózgu). Starożytni jogini, którzy napisali Wedy w Indiach w latach 1500-500 pne, dawno temu nakreślili te ścieżki energii fizjologicznej i psychicznej, które biegną przez ciało jako mapę, której nadal możemy używać, aby lepiej zrozumieć siebie. Kiedy wzmacniasz i aktywujesz trzecie oko, budzisz intuicję i wewnętrzną mądrość na ścieżce do Samorealizacji.

Jest to przedostatni krok przed osiągnięciem całkowitego oświecenia (zgodnie z filozofią jogi, która faktycznie zachodzi przez czubek głowy). Mówi się, że energia psychiczna gromadzi się w tym obszarze mózgu i ciała. Szyszynka aktywacja jest niezbędna. Jednak w wielkim schemacie świata, kiedy to centrum jest aktywne i otwarte, możesz lepiej zrozumieć swoją rolę w życiu. óżne znaki i synchronizacje, które występują i wskazują ci właściwy kierunek.

Symbolicznie, trzecie oko reprezentuje jedność na ścieżce do kosmicznej świadomości, boskiej mądrości, wewnętrznej wiedzy i intuicji. Jest to miejsce, w którym ego pozostaje w tyle, a koncepcja dualności zaczyna się rozwijać, aby objąć jedność lub koncepcję jedności.

„Kiedy zaczynamy widzieć się nawzajem przez to, co metafizyk nazywa trzecim okiem. Zaczynamy się poznawać na poziomie, który wykracza poza to, co widzą nasze fizyczne oczy”.

~ Marianne Williamson

Korzystanie z tego potężnego centrum może nauczyć cię zaufania do boskości, jednocześnie zarządzając swoją zdolnością do skoncentrowania swojego życia najlepiej, jak potrafisz i odgrywania swojej roli w świecie. Kiedy to nastąpi, twoje działania, słowa i wybory odzwierciedlają ten stan istnienia i możliwe jest bardziej spokojne życie.

Szyszynka aktywacja

Jak więc aktywować szyszynkę ?

Kto nie chce trochę więcej mądrości, wiedząc, że jest na właściwej ścieżce…

Oto 5 kroków, które możesz podjąć, aby już dziś rozpocząć wzmacnianie szyszynki:


1) Medytuj regularnie
Medytacja jest jednym z najpopularniejszych sposobów, aby nauczyć się budzić trzecie oko i stymulować szyszynkę. Medytacja stymuluje przywspółczulny układ nerwowy do relaksacji ciała i umysłu, aby przyziemne myśli dnia codziennego nie przeszkadzały w prowadzeniu szczęśliwego i zdrowego życia.

Istnieją badania potwierdzające fakt, że ludzie medytujący mają wyższe stężenie melatoniny niż ci, którzy nie medytują. Zamykanie oczu podczas medytacji stymuluje postrzeganie ciemności przez mózg, co może być przyczyną tego zjawiska.

Medytacja uważności to praktyczny sposób na rozpoczęcie praktyki medytacyjnej.

Znajdź spokojne miejsce, aby wygodnie usiąść, zamknij oczy i podążaj za oddechem.
Pozwól swojemu skupieniu całkowicie pochłonąć oddech. Jeśli twój umysł błądzi, sprowadź go z powrotem, abyś stał się świadkiem swojego oddechu.
Z biegiem czasu możesz wybrać, na czym się skupiasz – być może jest to część ciała, dźwięk lub cokolwiek, co możesz sobie wyobrazić.

2) Praktykuj medytację wpatrującą się
Zgodnie ze starożytną filozofią jogi
, specyficzne techniki patrzenia, takie jak medytacja Trataka, mogą zwiększyć aktywację trzeciego oka. Najczęstszym sposobem praktykowania Trataki jest wpatrywanie się w świecę lub wpatrywanie się w płomień świecy bez mrugania przez 1-3 minuty. Następnie zamknij oczy i skup się na powidoku przez kilka minut, aż zniknie. Możesz to powtórzyć kilka razy w jednej sesji.

szyszynka-wlasciwosci

Wytrwałość kluczem do celu

Innym sposobem praktykowania tego jest skupienie wzroku na określonym punkcie w przestrzeni, zwanym w jodze driszti. Częsta medytacja trzeciego oka polega na wpatrywaniu się w miejsce na linii nosa, następnie w czubek nosa, a na koniec skierowanie wzroku w górę na brwi lub okolice trzeciego oka (zwane Shambhavi Mudra) . Możesz ćwiczyć każdy punkt patrzenia przez maksymalnie 10 minut.

3) Wypróbuj wizualizację kolorów
Wizualizacja to kolejny sposób na wzmocnienie mocy szyszynki i ośrodka trzeciego oka. W teorii czakr z filozofii jogi, czakra Ajna lub trzecie oko to kolor indygo, który jest ciemnoniebiesko-fioletowym kolorem.

Możesz wyobrazić sobie ten kolor okiem umysłu w przestrzeni między brwiami, a nawet głęboko w mózgu, gdzie znajduje się szyszynka. Sanskryckie słowo Ajna oznacza „rozkaz”, więc wizualizując ten kolor tutaj, dodatkowo aktywujesz swoje „centrum dowodzenia”, aby żyć pełnią życia, przebijając przeszkody na swojej drodze własną siłą woli.

Pokarmy oczyszczające

Jedz pokarmy oczyszczające
Aby szyszynka mogła funkcjonować optymalnie, niezbędna jest zbilansowana i zdrowa dieta. Fluor, który często znajduje się w wodzie i paście do zębów, zwapnia szyszynkę, co osłabia jej funkcję. Dlatego dieta oczyszczająca bogata w super-zielone, takie jak spirulina i chlorofil, będzie bardzo korzystna dla utrzymania aktywności szyszynki poprzez proces detoksykacji i dostarczanych przez nie składników odżywczych.

Eksperymentuj ze zbiornikiem deprywacji sensorycznej
Ponieważ szyszynka jest światłoczuła, wystawianie się na działanie pełnego światła słonecznego, a także zanurzanie się w całkowitej ciemności w nocy pomoże zachować zdrową szyszynkę . Jeśli całkowita ciemność nie jest regularnie możliwa, wypróbuj zbiornik deprywacji sensorycznej. Nazywane również „zbiornikami pływającymi”, pojemniki te pozwalają zanurzyć się w zamkniętej wannie z wodą, w której czujesz, że możesz unosić się na wodzie, całkowicie odcięty od wszystkich zmysłów.

„Szóste drzwi to Drzwi Wizji. Odnosi się to do patrzenia oczami miłości i odpowiada centrum energetycznemu zlokalizowanemu w okolicy trzeciego oka na naszym czole. Kiedy te drzwi są otwarte, jesteśmy bardziej w stanie zobaczyć życie przez miłość, a nie przez różnice”.

~ Marci Shimoff

Szyszynka aktywacja i praktyka

Im więcej będziesz praktykować te techniki, tym bardziej zaczniesz „dostrzegać” zmianę w swoim życiu. Szyszynka aktywacja tego gruczołu wymaga czasu. Stopniowo zaczniesz zauważać zmianę w swoim myśleniu, działaniu i sposobie bycia. Istnieją pewne charakterystyczne oznaki, że szyszynka jest zdrowa, gdy aktywujesz ośrodek trzeciego oka.

Oznaki, że wzmacniasz swoje trzecie oko
Odnajdujesz głębsze znaczenie w wydarzeniach, które zachodzą w twoim życiu
Rozumiesz, że fizyczna rzeczywistość jest przejawem dualizmu, a twoja dusza dąży do wyzwolenia z tego dualizmu
Nigdy nie czujesz się samotny, zamiast tego czujesz się połączony ze wszystkimi rzeczami, ożywionymi i nieożywionymi
Czujesz wibrację i rytm wszystkiego wokół ciebie
Twoje zmysły są wyostrzone (dotyk, smak, węch, słuch, wzrok)
Zaczynasz widzieć i czuć własne ciało energetyczne, a także innych
Mniej identyfikujesz się ze swoim poczuciem ego
Negatywne emocje, takie jak gniew, chciwość, zazdrość i pożądanie zaczynają zanikać
Pamiętaj, aby cieszyć się tym procesem i być cierpliwym wobec siebie, próbując zastosować te techniki, aby wzmocnić moc swojej szyszynki. Ten maleńki gruczoł robi o wiele więcej, niż mu przypisujemy, więc kiedy zaczniemy pielęgnować ten aspekt połączenia naszego umysłu, ciała i duszy poprzez regularne zdrowe praktyki, mogą nastąpić duże zmiany.

Szyszynka aktywacja owego gruczołu zajmuje wiele czasu i cierpliwości ale możemy śmiało przyznać że warto.

ORMUS ORME aktywacja szyszynki

Monoatomowe złoto nazywane Ormus znany jest z właściwości odwapniania szyszynki. Ormus był używany już w starożytności przez elity jak np faraonów. ORME również według Davida Hudsona oczysza komórki DNA.