robert monroe
21 czerwca 2021 Autor ormus Wyłączono

Robert Monroe

Zaktualizowano artykuł 6 lutego 2022

Robert Monroe (1915-1995) był amerykańskim dyrektorem radiowym i przedsiębiorcą, który stał się adeptem doświadczeń poza ciałem.

Jego opatentowana technologia Hemi-Sync®, sposób wywoływania takich stanów, jest podstawą programów treningowych. Programów świadomości oferowanych w jego ośrodku badawczym The Monroe Institute.

O tych czynnościach i doświadczeniach pisał w trzech książkach: Podróże poza ciało (1971), Dalekie podróże (1985) i Ostateczna podróż (1994).

Robert A. Monroe życiorys

Robert Monroe urodził się 30 października 1915 r. w Lexington, Kentucky, USA. (Później wywodził swoje pochodzenie od XI-wiecznego księcia w Szkocji, założyciela klanu Munro).

Jego ojciec był profesorem college’u i przedsiębiorcą podróżniczym, matka lekarką. Jego rodzice swobodnie pozwalali mu realizować swoje zainteresowania, które obejmowały muzykę, dramat, pociągi, samochody i samoloty.

Później wyraził wdzięczność, że rodzice nie dali mu ścisłej indoktrynacji religijnej, która byłaby przeszkodą w jego poszukiwaniach świadomości.

Robert Monroe uczęszczał na kursy przedmedyczne w Ohio State College , przerzucił się na inżynierię mechaniczną. Następnie zrezygnowała w wieku siedemnastu lat.

Zwrócił się ku życiu włóczęgi, polegającym na jeżdżeniu stopem w pociągach i podejmowaniu dorywczych prac. W owej  krótkiej pracy jako reporter w gazecie.

Po roku wrócił do Lexington i ponownie rozpoczął studia, gdzie pracował w studenckiej gazecie. Następnie w stacji radiowej, oraz został wspólnikiem swojej pierwszej żony w krótkim przedsięwzięciu prowadzącym zespół teatralny.

Dzięki uniwersyteckiemu doświadczeniu radiowemu Robert Monroe otrzymał pracę jako pisarz radiowy w Cleveland. Następnie w Cincinnati, gdzie nauczył się wszystkich aspektów produkcji radiowej.

Po okresie jako niezależny pisarz, zrobił sobie przerwę, gdy NBC zaczęło nadawać swój program Rocky Gordon pięć dni w tygodniu. Umożliwiajało mu w wieku 25 lat zakup samolotu. Następnie został zatrudniony przez National Aeronautic Association do produkcji cotygodniowego programu radiowego na temat lotnictwa.

Robert Monroe stał się ważną postacią w radiu w latach 40. i 50.; wyprodukował programy takie jak Take a Number and Name That Tune i nabył własność wielu stacji radiowych.

Był innowatorem w technologii dźwięku, będąc jednym z pierwszych, którzy zastosowali taśmę magnetyczną.

Doznania poza ciałem

Robert Monroe opisuje początek swoich doświadczeń w pierwszej z trzech książek o OBE, Podróże poza ciało . Nastąpiło to wiosną 1958 roku, po tym, jak próbował zwiększyć retencję umysłową przez słuchanie taśmy, podczas gdy inne bodźce zmysłowe zostały zminimalizowane. Doznał silnego skurczu splotu słonecznego, który trwał dziesięć i pół godziny.

Mniej więcej trzy tygodnie później, po krótkim śnie, poczuł, że uderzył go niewidzialny promień ciepłego światła. Twierdził iż sparaliżował i sprawił, że jego ciało gwałtownie wibrowało. Po kilku sekundach był w stanie zmusić się do ruchu.

Zdarzyło się to jeszcze dziewięć razy w ciągu następnych sześciu tygodni. Postanowił wtedy nie walczyć z tym zjawiskiem, cokolwiek to było. Pewnego razu kilka miesięcy później, gdy zaczęły się wibracje, wsunął palce w dywan pod łóżkiem i poczuł, jak dotykają podłogi, potem sufitu poniżej, a potem wody poniżej.

Następnym razem, gdy to zjawisko wystąpiło, znalazł się unoszący się pod sufitem swojej sypialni; spoglądając w dół, zobaczył siebie śpiącego w swoim łóżku obok żony.

Gdy Robert Monroe stał się bardziej w stanie kontrolować ten ruch, podróżował dalej i był w stanie zweryfikować wydarzenia, które widział, gdy był poza ciałem. Wiele takich relacji jest opisanych w jego trzech książkach.

Kilka miesięcy po wystąpieniu tego zjawiska Monroe doznał ataku serca i spędził trzy tygodnie w szpitalu. W tym czasie jego żona zrobiła kopie jego notatek i przekazała je parapsychologowi Andriji Puharichowi. Mężczyzna wspomniał o nich w książce.

Jednak Puharich błędnie zrozumiał, że doświadczenia są wynikiem uzależnienia od wąchania kleju i chociaż użyto pseudonimu, reputacja Monroe została zniszczona.

Monroe histora

Na początku lat sześćdziesiątych Monroe stracił w wypadku dwóch bliskich przyjaciół i eksperymentował. Badał aby sprawdzić, czy może skontaktować się z nimi w stanie poza ciałem. Poinformował, że odwiedzał i komunikował się z duchem jednego, a także widział drugiego.

W połowie lat 60. Puharich przedstawił Monroe parapsychologowi Charlesowi Tartowi , który właśnie otrzymał doktorat i zainteresował się odmiennymi stanami świadomości.

Monroe wziął udział w serii testów nadzorowanych przez Tarta, w których badani, którzy byli w stanie swobodnie wychodzić z ciała. Mieli za zadanie odczytać liczby, które nie były widoczne z łóżka, na którym leżały. Nie udało mu się to, chociaż miał doświadczenie, które zawierało elementy weryczne, jak opisał.

Po opublikowaniu pierwszej książki Monroe w 1971 roku, on i jego trzecia żona Nancy (z domu Penn) przenieśli się do ekskluzywnej posiadłości w Whistlefield w stanie Wirginia. Tam właśnie zbudował małe laboratorium badawcze.

Eksperymentując z „uczeniem się podczas snu” za pomocą bodźców słuchowych podczas snu, Monroe szukał teraz technologii dźwiękowej, która stymulowałaby OBE. Odniósł niewielki sukces, dopóki jeden z jego naukowców nie natknął się na artykuł w czasopiśmie o dudnieniach różnicowych. Dokładniej mowa o  fluktuacjach dźwięku, które powstają, gdy w uszach słychać dwa nieco różne tony.

Instytut Monroe

Zespół badawczy Monroe stworzył taśmy audio z dudnieniami różnicowymi o niskich częstotliwościach. Odpowiadają częstotliwości fal mózgowych w zmienionych stanach świadomości. Przy pewnych częstotliwościach prawa i lewa półkula synchronizowały się, a eksperyment wykazał, że to rzeczywiście doprowadziło do powstania OBE.

Zainteresowanie tą techniką wzrosło, a Monroe postanowił porzucić karierę w radiu i telewizji, sprzedając ostatnie ze swoich zainteresowań. W 1975 roku otrzymał pierwszy z kilku patentów na to, co nazwano technologią Hemi-Sync.  Pierwszy program Gateway dotyczący eksploracji świadomości osobistej odbył się w 1977 roku z czterdziestoma uczestnikami.

Gdy zainteresowanie rosło, w 1977 zmienił nazwę swojej organizacji na The Monroe Institute (TMI). Przeniósł ją do większej posiadłości, oferując programy na różne specjalistyczne tematy.

Joe McMoneagle , wiodący „zdalny widz” w programie Stargate, brał udział w kursie Gateway w 1982 roku. Stwierdził, iż poprawiło to jego czas przygotowania do oglądania i uczyniło jego wyniki bardziej wiarygodnymi.

Później ożenił się z pasierbicą Monroe, Nancy „Scooter” Leą, która stała się kluczową postacią w rozwoju TMI, pełniąc funkcję dyrektora od 1983 do 1991 roku, kiedy to zerwała z Monroe.

Droga do sukcesu odkrywczego

Żona Monroe, Nancy, zmarła w 1992 roku. Opisał, że dwukrotnie odwiedzał ją w zaświatach, ale był tak zdenerwowany tym doświadczeniem, że całkowicie zrezygnował z OOBE.

Jego zdrowie fizyczne i psychiczne pogorszyło się, co było przyczyną jego oddalenia od Lei. Zmarł 17 marca 1995 r. w wieku 79 lat po pogodzeniu się z nią i swoją pasierbicą Laurie.

Biograf Bayard Stockton zidentyfikował trzy ważne wątki w życiu Monroe:

poszukiwanie jego tożsamości, które, jak pisał Stockton, było „niesamowicie kosztowne, wyczerpujące, przerażające, samotne, samolubne – i korzystne”
pragmatyczne podejście, dzięki któremu „pomógł odczarować to, co inni nazywają okultyzmem, nadprzyrodzonym lub nadprzyrodzonym, a nawet metafizycznym, dla wielu innych ludzi”
wprowadzenie „potężnej nowej technologii w niektórych gałęziach medycyny, w edukacji… i prawdopodobnie w biznesie… jego narzędzia umysłu mogą być o wiele bardziej użyteczne niż dotychczas podejrzewano”.

Kosmologia Monroe

Opisy Monroe’a tego, czego był świadkiem podczas OBE, są tak obfite, złożone i różnorodne, że wymykają się podsumowaniu. Najlepszymi źródłami są jego książki, które zawierają zapisy setek doświadczeń, które miały miejsce na przestrzeni 35 lat.

W Podróże poza ciałem Monroe skategoryzował swoje cele podróży na trzy „miejscowości” i obliczył procent swoich wizyt spędzonych w każdym z nich:

Locale I (31%): świat materialny, świat reprezentowany przez nasze zmysły fizyczne, nie zawierający obcych bytów, wydarzeń czy miejsc. Wszystkie prawdziwe informacje są gromadzone tutaj, tak jak mogą to potwierdzić inni w świecie materialnym.

Locale II (59,5%): niematerialne środowisko o nieznanych granicach, które zawiera wszystkie aspekty tego, co znane jest jako niebo i piekło, pozorne fizyczne przestrzenie i obiekty oraz byty, z którymi możliwa jest komunikacja. Pomiar czasu lub przestrzeni jest nieistotny, a myśl, bez względu na to, jak duży wpływ mają niewyparte emocje, natychmiast tworzy rzeczywistość. W OBE człowiek zwykle jest przyciągany do tego miejsca.

Locale III (8,9%): pozornie równoległy świat materialny, inny od naszego pod względem technologii i zwyczajów społecznych.
Monroe uprościł później ten schemat do dwóch kategorii: „ruch lokalny” lub miejsca w pobliżu (czyli w świecie materialnym) oraz „międzystanowy” lub autostrada, 6 oznacza miejsca bardziej odległe i niematerialne.

Monroe nie odnosił się ani do nieśmiertelnej duszy, ani do reinkarnacji, ale był pewien przetrwania poza fizyczną śmiercią: w stanie OOBE spotykał zmarłe osoby i ponownie odwiedzał pozornie swoje poprzednie życia.

Jego kosmologia obejmuje nieba lub piekła tylko jako część tego, co nazwał „terytoria system wierzeń”, 7 , w którym silny wierzący otrzymują nagrody lub kary, zgodnie z ich przekonaniami. Czuł, że ludzkie umysły mogą odmówić zobaczenia lub zaakceptowania, że ​​opuściły ciało i dlatego „nie są w stanie uwolnić się od więzów ziemskiego systemu życia” 8 pozostając w zawieszeniu, dopóki nie uświadomią sobie swojej sytuacji .

Technologia Hemi-Sync

Hemi-Sync jest w pełni wyjaśnione przez TMI badacz F Holmes Atwater w artykule opublikowanym przez Journal Badań Naukowych , i w bardziej przystępnych warunkach w 2007 roku biografii Monroe Ronald Russell.

Atwater pisze: „osoby w środowisku ograniczonej stymulacji świadomie skupiają uwagę na połączeniu multipleksowanych binaural beats, które są zmiksowane z muzyką, różowym dźwiękiem,  i/lub różnymi dźwiękami naturalnymi. W większości przypadków proces ten obejmuje również ćwiczenia oddechowe, kierowaną relaksację, afirmację i wizualizację”.

Dudnienia różnicowe powodują, że fale mózgowe dopasowują się do ich częstotliwości, pisze Atwater, i można to zmierzyć za pomocą elektroencefalografii, regulującej impulsy neuronalne w celu wytworzenia pożądanego stanu świadomości, co potwierdzają tysiące klientów TMI.

Cytuje badania naukowe, które pokazują, że promuje integrację sensoryczną, relaksację, medytację, redukcję stresu, radzenie sobie z bólem, poprawę snu, opiekę zdrowotną, wzbogacenie nauki i poprawę pamięci, kreatywność, zdalne widzenie, telepatię i OBE.

W jaki sposób dudnienia różnicowe tworzą odmienne stany, pozostaje nieznane. Jedno z badań wykazało, że zwykłe zmiany EEG nie pojawiają się, gdy dźwięk jest przenoszony przez słuchawki przewodzące powietrze, a nie zwykłe słuchawki elektromagnetyczne, co sugeruje przyczynę elektromagnetyczną, a nie akustyczną.

Dziedzictwo

Wielu czytelników książek Monroe wyraziło mu wdzięczność za przekazanie głosu i kontekstu własnym doświadczeniom oraz za zapewnienie, że OBE są normalne i nie wskazują na chorobę psychiczną.

Monroe Institute kontynuuje działalność pod przewodnictwem obecnej prezes i dyrektor wykonawczej Nancy McMoneagle, oferując programy mieszkaniowe i internetowe stworzone przez Monroe i innych, które wykorzystują technologię Hemi-Sync. Są one teraz dostępne w USA, Kanadzie, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Grecji, Belgii i Rumunii.

Z inicjacyjnego programu Gateway Voyage rozchodzą się na różne tematy, w tym uzdrawianie, psychokinezę, zdalne widzenie, świadome śnienie, doświadczenia bliskie śmierci i stawienie czoła śmierci.

Odwiedź www.monroeinstitute.org, aby uzyskać informacje.

Medytacje Hemi-Sync do zastosowań takich jak poprawa snu i utrata wagi można kupić w formacie MP3 lub CD na stronie www.hemi-sync.com .

Ormus i hemi-sync

Ormus jest doskonałym preparatem który synchronizuję półkule mózgową oraz pobudza energię chi oraz kundalini. Preparat stosowany jest ogólnie by wspomóc medytację, przebudzenie. Połączenie hemi-sync oraz ormus lub ORME ( uważamy iż orme jest najsilniejszym jaki jest preparatem na rynku )może skutecznie  przyspieszyć proces świadomego snu czy też  samych  podróży astralnych.

Śmiemy twierdzić że ORME ( ORMUS ) w połączeniu z hemi-sync to narzędzie doskonałe i warto je sprawdzić. To o wiele szybszy proces, lecz również wymaga pracy i cierpliwości.