images
7 października 2020 Autor ormus Wyłączono

Technika oddechu kobry

Zaktualizowano artykuł 6 lutego 2022

Technika Oddechu kobry to tantryczne ćwiczenie oddechowe. W istocie jest to oddech budujący energię. Oddech służy do przenoszenia energii kundalini w górę z czakry korzenia, u podstawy kręgosłupa, do czakry korony, która leży na czubku głowy

Technika ta jest uważana za jedną z najpotężniejszych technik samorozwoju na ścieżce do podniesionych wibracji i do oświecenia.

W wielu kulturach świata wąż jest uważany za symbol Kundalini. Oddech kobry Oddech kobry wykorzystuje energię Kundalini do rozszerzenia umysłu i budzi uśpione części mózgu, dzięki czemu można go poczuć jak kokon kobry, który rozszerza się wokół ciebie wraz z oddechem.

Praktyka oddechu kobry 

Praktyka Oddechu Kobry świadomie aktywuje Kundalini i szyszynkę, usuwając cienie i podnosząc wibracje. Dzięki temu stajesz się silną i wolną osobą, gotową poszerzyć swoją świadomość w sferę nieograniczonych możliwości. Ćwiczenie oddechu kobry budzi uśpione części mózgu i przyspiesza twoją ewolucję. Wykonuj ćwiczenie oddechowe Cobra codziennie przez kilka minut, aby wywołać głęboki stan świadomości. Jeden wdech i wydech tej pranajamy to 12 miesięcy medytacji.

Przedstawiona poniżej szczególna forma oddechu kobry służy do poszerzania świadomości i może prowadzić do stanów błogości i radości. Przemieszczanie energii kundalini przez ciało działa również odmładzająco na narządy i wspomaga procesy komórkowe.

Ćwiczenie kosmicznego oddechu 

Wykonaj poniższe czynności, aby poczuć oddech kobry. Usiądź na krawędzi krzesła, tak aby jego pośladki spoczywały na siedzeniu. Jeśli chcesz, możesz położyć ręce na kolanach. Możesz również usiąść plecami do ściany i użyć poduszki do podparcia dolnej części pleców. Naciśnij język na podniebieniu. Ściśnij mięśnie odbytu lub krocze i przytrzymaj. Wdychać.

Podczas wdechu najpierw poczuj, jak energia wypływa z podstawy kręgosłupa iw górę kręgosłupa. Powinien dochodzić do tyłu głowy i od czubka do czubka głowy. Trzymaj język przyciśnięty do podniebienia i upewnij się, że mięśnie odbytu pozostają napięte. Podczas wydechu trzymaj język na podniebieniu. Powoli, zrób wydech i sycząc jak wąż. Podczas wydechu mięśnie twarzy wokół szczęki i ust powinny być napięte, prawie tak, jakbyś się uśmiechał. Do techniki oddechu kobry doskonałym wspomagaczem jest ormus, wspomaga koncentrację oraz uwalnia w nas energię.  Uważam że technika oddechu kobry jest najbardziej skuteczna metoda oddechu jaka jest nam znana, tak więc gorąco polecam.

 

Źródło fotografii : GI Joe: The Rise of Cobra