Alchemy old man
14 Oktober 2020 Durch Ormus Aus

Alchimie

Zaktualizowano artykuł 11 Juli 2022

W  ALCHEMII SĄ TRZY RZECZY KTÓRE SKŁADAJĄ SIĘ NA WSZYSTKO. SIARKA (DUSZA), RTĘĆ (DUCH) I SÓL (CIAŁO).

W PRZYPADKU ROŚLIN OZNACZA TO ZAWARTE W ROŚLINIE OLEJKI ETERYCZNE KWASY ORGANICZNE (DUSZA), ALKOHOL (SPIRYTUS) I SOLE MINERALNE (CIAŁO). SĄ TO FIZYCZNE REPREZENTACJE TRZECH FILOZOFICZNYCH ASPEKTÓW ALCHEMII ZIOŁOWEJ.

ALCHEMIA PODSTAWA

EKSTRAKCJA ALKOHOLEM W PROCESIE SPAGYRIC.

ROŚLINY ODBYWA SIĘ ZA POMOCĄ ORGANICZNEGO ALKOHOLU WINOGRONOWEGO W EKSTRAKTORZE SOXHLETA DO SZYBKICH NALEWEK O WYSOKIEJ MOCY (WSZYSTKIE DESTYLACJE NALEŻY PRZEPROWADZAĆ POD PRÓŻNIĄ, ABY ŻADEN Z WRAŻLIWYCH NA CIEPŁO SKŁADNIKÓW ROŚLINY NIE ZOSTAŁ ZNISZCZONY) . ZAMIAST METODY SOXHLETA MOŻNA RÓWNIEŻ ZROBIĆ SŁOIK I 40-DNIOWĄ MACERACJĘ.

TUTAJ ALKOHOL ROZPUŚCI OLEJKI ETERYCZNE ROŚLINY WRAZ Z CHEMIKALIAMI ROZPUSZCZALNYMI W ALKOHOLU. ALKOHOL JEST JEDYNYM ROZPUSZCZALNIKIEM, KTÓRY EKSTRAHUJE SUBSTANCJE CHEMICZNE ROŚLINY W TYCH SAMYCH PROPORCJACH ZAWARTYCH W ROŚLINIE. ALKOHOL JEST RÓWNIEŻ ŚCIŚLE PRODUKOWANY Z SAMYCH ROŚLIN. JEST TO ROZPUSZCZALNIK WYTWARZANY PRZEZ ROŚLINY DLA ROŚLIN .

WYODRĘBNI ZARÓWNO ZWIĄZKI ROZPUSZCZALNE W WODZIE, JAK I OLEJACH. JEST TO RÓWNIEŻ TERMIN ODNOSZĄCY SIĘ DO „DUSZY” ROŚLINY. MÓWI SIĘ, ŻE DUCH ROŚLINNY (ALKOHOL) ZAWSZE PRZYNIESIE ZE SOBĄ DUSZĘ… POD WZGLĘDEM CHEMICZNYM DUCH LUB ALKOHOL ROZPUSZCZA ZWIĄZKI LECZNICZE ROŚLINY – CZYLI DUSZĘ ROŚLINY.

EKSTRAKCJA MINERAŁÓW

NALEWKĘ WYLEWA SIĘ I PRZECHOWUJE W CIEMNYM MIEJSCU. POZOSTAŁY WYEKSTRAHOWANY MATERIAŁ ROŚLINNY JEST NASTĘPNIE SPALANY I KALCYNOWANY W CELU WYDOBYCIA MINERAŁÓW ZAWARTYCH W POPIELE. GDY ZIOŁO ZOSTANIE SPALONE NA BIAŁY POPIÓŁ, SOLE MINERALNE BĘDĄ TERAZ ŁATWO ROZPUSZCZAĆ SIĘ W WODZIE. POPIÓŁ JEST NASTĘPNIE MIESZANY Z WODĄ DESTYLOWANĄ W CELU ROZPUSZCZENIA MINERAŁÓW. WODA JEST FILTROWANA I POWOLI ODPAROWYWANA W CELU WYKRYSTALIZOWANIA SOLI MINERALNYCH.

REKOMBINACJA

BIAŁE SOLE SĄ ZBIERANE I PONOWNIE ŁĄCZONE Z NALEWKĄ Z ROŚLINY, KTÓRA ZOSTAŁA WCZEŚNIEJ PRZYGOTOWANA. TO KOŃCZY PROCES SPAGIRYCZNY. NALEWKA ZAWIERA TERAZ WSZYSTKIE KWASY, OLEJE I MINERAŁY, KTÓRE ROŚLINA MIAŁA PIERWOTNIE, ALE TERAZ W MOCNIEJSZEJ I OCZYSZCZONEJ POSTACI. W TEN SPOSÓB ENERGETYCZNY I CHEMICZNY ASPEKT ZAKŁADU ZOSTAJE W PEŁNI ZACHOWANY. TWORZY RÓWNIEŻ NOWE ZWIĄZKI SPECYFICZNE DLA CHEMII TEJ ROŚLINY I SPOSOBU JEJ PRZYGOTOWANIA.

ALCHEMIA I WIEDZA CHEMICZNA

Z CHEMICZNEGO PUNKTU WIDZENIA SOLE MINERALNE NEUTRALIZUJĄ KWASY ORGANICZNE ROŚLINY. TO PRZEKSZTAŁCA KWASY ROŚLINY DO ICH POSTACI ESTROWEJ, DAJĄC ZWIĄZKI PODOBNE DO MYDŁA. TO, CO KIEDYŚ BYŁO ROZPUSZCZALNE W OLEJU, TERAZ JEST ROZPUSZCZALNE W WODZIE. TA FORMA JEST BARDZIEJ BIODOSTĘPNA, DZIĘKI CZEMU ZWIĄZKI ROŚLINY SĄ SILNIEJSZE I SKUTECZNIEJSZE.

TEN PROCES OBEJMUJE ZNACZNIE WIĘCEJ PRAKTYK DUCHOWYCH. W EVOLVED ALCHEMY BARDZIEJ SKUPIAMY SIĘ NA PROCESACH FIZYCZNYCH I CHEMICZNYCH ZACHODZĄCYCH W PREPARACIE SPAGIRYCZNYM. SPRAWDŹ NASZE ZASOBY EDUKACYJNE, ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O PRZYGOTOWANIU SPAGIRYCZNYM.CIEKAWYM PREPARATEM GODNYM POLECANIENNA JEST ORMUS

 

 

Źródło fotografii : Marcel LorAnge