comment-faire-l'expérience-des-habitudes-de-liberté-d'attachement
7 juin 2022 Par orme Non

HABITUDES ET ATTACHEMENT - COMMENT EXPÉRIENCER LA VRAIE LIBERTÉ

Zaktualizowano artykuł 7 juin 2022

NAWYKI I PRZYWIĄZANIE – JAK DOŚWIADCZYĆ PRAWDZIWEJ WOLNOŚCI OTO JEST PYTANIE.

Przywiązanie jest źródłem wszelkiego cierpienia” – Budda

Wszyscy chcemy być wolni i czuć się wolni, ale jak to naprawdę wygląda? Większość ludzi wyobraża sobie, że wygląda to na coś na kształt bycia swoim własnym szefem, a nie życie z budzikiem lub opuszczanie szczurów. Prawda jest taka, że ​​wolność jest bardziej stanem psychicznym niż cokolwiek innego i możesz pracować od 9 do 17 i być całkowicie wolnym. Możesz też być swoim własnym szefem i być całkowicie zniewolonym.

Nawyki i przywiązanie jest złym doradcą. 

Wszystko sprowadza się do twoich intencji, twoich pragnień i twojego poziomu przywiązania do konkretnych wyników. Czy opierasz się swojemu sercu i życiu, czy też płyniesz z nimi i obejmujesz każdą chwilę? Od półtora roku jestem swoim własnym szefem. Do niedawna byłem też bardziej niewolnikiem niż kiedykolwiek, nie z powodu mojego stylu życia, ale z powodu mojej mentalności.

Oto 5 załączników, z których musimy zrezygnować, aby doświadczyć prawdziwej wolności w życiu:

Oczekiwania społeczeństwa

Twój tata chce, żebyś zdobyła dobre wykształcenie. Twoja mama chce, żebyś znalazł miłą dziewczynę lub chłopaka do małżeństwa. Twoi nauczyciele chcą, abyś znalazł pracę w godzinach 9-5. Media wciskają ci w gardło, czym jest „idealne” życie i chcą, abyś spędził je w pogoni za „amerykańskim snem”. Wszystkie te zewnętrzne wpływy sprawiają, że jesteś uwięziony w stanie umysłu który jest nękany przez ciągłą potrzebę zaimponowania komuś lub spełnienia oczekiwań, które nie mają nic wspólnego z tym, co naprawdę chcesz robić jako osoba.

Może chcesz rzucić szkołę i założyć własną firmę. Może chcesz być singlem i jesteś zadowolony, nie mając zbyt dużo pieniędzy lub przedmiotów materialnych. Świat wokół ciebie nieustannie próbuje zmienić cię w kogoś, kim nie jesteś, narzucając swoje oczekiwania twojemu życiu. Tworzy to program w twojej psychologii, który sprawia, że ​​nieustannie próbujesz spełnić te oczekiwania, aby czuć się jak „sukces”. Podczas gdy w rzeczywistości tracisz energię, próbując odcisnąć piętno w czyjejś świadomości, aby uzyskać ich aprobatę. Być wolnym to żyć dla siebie.

Twoja przeszłość

Twoja przeszłość nie określa, kim jesteś. W przeciwieństwie do tego, co mówią ci ludzie. Ludzie wokół ciebie, nie jesteś zdefiniowany przez twoje grzechy, osiągnięcia, błędy, sukcesy czy porażki. Wszystko, co zrobiłeś w swojej przeszłości, czy to dobre, czy złe, powstrzyma cię przed ewolucją, jeśli jesteś do tego przywiązany. Jeśli jest zła i jesteś do niej przywiązany, wywołasz u siebie depresję i nienawiść do siebie z powodu czegoś, co już nie istnieje. Jeśli to jest dobre i jesteś do niego przywiązany, dokonujesz projekcji z chwili obecnej do strumienia pamięci.

Wasza przeszłość ma służyć wam jako przewodnik i kompas, ale świat mówi nam, że jesteśmy sumą naszej historii. Kiedy ubiegamy się o pracę, oczekuje się od nas przedstawienia CV. Oczekuje się również, że będziemy dostarczać światu swego rodzaju życiorys, kiedy dyskutujemy o tym, kim jesteśmy jako osoba. Kiedy widzimy starego przyjaciela, którego nie widzieliśmy od jakiegoś czasu, pierwszą rzeczą, która często się pojawia, jest „Co porabiałeś?”.

Przekłada się to na „Co zrobiłeś lub osiągnąłeś w swojej niedawnej przeszłości?”, co sprawia, że ​​jesteśmy przywiązani do przeszłości i polegamy na niej dla naszego poczucia tożsamości i wartości na świecie. Cokolwiek zrobiłeś lub czego nie zrobiłeś w swojej przeszłości, nie ma to znaczenia i nie definiuje ciebie. Jedyną rzeczą, która ma znaczenie, jest to, co zdecydujesz się zrobić, aby ta chwila posuwała się naprzód.

Potrzeba zaimponowania innym

Potrzeba zaimponowania innym ostatecznie pochodzi z naszego ego, które jest produktem milionów lat ewolucji. Stworzył w nas ducha rywalizacji, który trzyma nas w niewoli ciągłej potrzeby przyćmiania innych członków naszego gatunku. Gatunki, które są najszybsze, najsilniejsze i najbardziej przystosowalne to te, które przenoszą się na następne pokolenie i rozmnażają się, i to jest cel, któremu służyło nam ego w naszej przeszłości.

Nie jest to potrzebne w nowoczesnym społeczeństwie racjonalnych istot ludzkich. Poczucie potrzeby konkurowania ze sobą ostatecznie wynika z archaicznej części naszych mózgów, która wciąż jest okablowana przez miliony lat ewolucji.

Przekłada się to na rywalizację o „lajki” z innymi osobami na Facebooku, porównywanie samochodów, kont bankowych czy poziomów sprawności fizycznej. Przejawia się w potrzebie bycia rozpoznanym, instynkcie porównywania się z innymi, potrzebie wywarcia wrażenia na innych i tak dalej.

Uwolnienie się od swojego ego jest kluczem do uwolnienia się od poczucia, że ​​musisz przyćmić innych ludzi. Żyj dla siebie i bądź wierny temu, czego chcesz w życiu. Wiele osób pracuje na stanowiskach, których nienawidzą kupować rzeczy, na które nie mogą sobie pozwolić, aby zaimponować ludziom, których nawet nie znają, a to wszystko sprowadza się do utożsamiania się z ego.

Strach przed przyszłością

Lęk przed przyszłością bierze się z tego, że kierujemy naszą uwagę z dala od chwili obecnej w niepożądany hipotetyczny moment, który nawet nie istnieje. Ponieważ nasza uwaga jest pochłonięta tym niepożądanym hipotetycznym momentem, w naszym polu energetycznym zaczynają generować się emocje, które odpowiadają tym myślom.
Nie ma nic przerażającego w przyszłości. Przyszłość jest przerażająca tylko wtedy, gdy przewidujemy porażkę i ból, a porażkę bólu spodziewalibyśmy się tylko wtedy, gdy brak nam pewności siebie lub poczucia własnej wartości w chwili obecnej. Klucz do przezwyciężenia strachu przed przyszłością składa się z dwóch części. Po pierwsze, musimy skoncentrować nasz umysł i uwagę na tym, co dzieje się w chwili obecnej. Po drugie, musimy przezwyciężyć wszelkie uczucia niewiary, jakie mamy w sobie.

Przyszłości nie ma się czego obawiać. To po prostu kolejna obecna chwila, taka jak ta. Zostawmy nawyki i przywiązanie gdzieś zdala od nas.Jeśli nauczymy się czerpać z teraźniejszości i uczynić ją tak niesamowitą, jak to tylko możliwe, nasza przyszłość z pewnością będzie tak niesamowita, jak to tylko możliwe, ponieważ przyszłość jest tylko przedłużeniem chwili obecnej.

Związki, które nie są tego warte – nawyki I przywiązanie prowadzą do okaleczenia własnych emocji

Relacje mają różne kształty i rozmiary. Romantyczne związki, przyjaciele, członkowie rodziny, współpracownicy. Czasami pozostajemy w związkach, w których wiemy, że nie chcemy być, po prostu dlatego, że nie chcemy skrzywdzić innej osoby. Innymi słowy, utrzymujemy relacje i przyjaźnie z ludźmi z poczucia winy.

Jeśli pozostajesz w związku, który nie jest tego wart z powodu poczucia winy, to ze strachu przywiązujesz się do niezdrowej sytuacji. Tak wielu ludzi znosi nieszczęśliwe małżeństwa i związki ze strachu, zapominając, że życie jest zbyt krótkie, by robić cokolwiek poza podążaniem za głosem serca. Porzuć strach i daj sobie pozwolenie na podążanie za swoim sercem. Bycie wolnym oznacza swobodę wyrażania siebie, mówienia tego, co masz na myśli i odczuwania tego, co czujesz, nawet jeśli oznacza to, że może to unieszczęśliwić kogoś innego.

Nie jesteś wolny w życiu, dopóki nie uwolnisz się od nawyków i przywiązania. Nadal możesz ciężko pracować, być ambitnym i pozostawać w związkach, nie będąc przywiązanym i zależnym od konkretnego wyniku, aby naprawić swoją egzystencję. Tak samo jak zabiegamy o pieniądze, edukację i zdrowie, tak samo powinniśmy dążyć do wolności. Czy podążam za swoim sercem? Żyję dla siebie czy dla moich rodziców? Czy jestem wierny temu, co czuję w każdej chwili? Nawyki i przywiazanie jak widać nie są drogą która da nam zapragnioną wolność!