229148
3 maja 2021 Autor ormus Wyłączono

Czakry znaczenie

Zaktualizowano artykuł 6 lutego 2022

Czakry dopiero niedawno stały się bardziej znane, wraz ze wzrostem popularności jogi i filozofii są złożonym i starożytnym systemem energetycznym, który powstał w Indiach. Po raz pierwszy wspomniano o nich w Wedach, starożytnych świętych tekstach wiedzy duchowej z okresu od 1500 do 1000 lat pne. Można się o nich wiele dowiedzieć.

Więc co powinieneś wiedzieć o czakrach? Poniżej znajduje się Twój szybki kurs.

Czakry

Czakra ( cakra w sanskrycie) oznacza „koło” i odnosi się do punktów energetycznych w twoim ciele. Uważa się, że są to wirujące dyski energii, które powinny pozostać „otwarte” i wyrównane, ponieważ odpowiadają wiązkom nerwów, głównych narządów i obszarów naszego ciała energetycznego, które wpływają na nasze samopoczucie emocjonalne i fizyczne.

Niektórzy mówią, że istnieje 114 różnych czakr, ale jest siedem głównych, które biegną wzdłuż kręgosłupa. To są czakry, do których większość z nas odnosi się, kiedy o nich mówimy.

Każda z tych siedmiu głównych czakr ma odpowiedni numer, nazwę, kolor, określony obszar kręgosłupa od kości krzyżowej do czubka głowy i skupienie na zdrowiu.

Czakra podstawy korzenia

Czakra oznaczona kolorem czerwonym –  podstawy inaczej znana korzenia. Zablokowana czakra korzenia może objawiać się jako problemy fizyczne, takie jak zapalenie stawów, zaparcia i problemy z pęcherzem lub okrężnicą, lub emocjonalnie poprzez poczucie niepewności co do finansów lub naszych podstawowych potrzeb i dobrego samopoczucia. Kiedy jest wyrównany i otwarty, będziemy czuć się ugruntowani i bezpieczni, zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie.

Czakra sakralna witalna

Czakra oznaczona kolorem pomarańczowym sakralna inaczej znana witalna. Problemy z tą czakrą można zobaczyć poprzez problemy z powiązanymi narządami, takie jak infekcje dróg moczowych. Ból w dole pleców i impotencja. Emocjonalnie ta czakra jest połączona z naszym poczuciem własnej wartości, a jeszcze dokładniej z naszą samooceną związaną z przyjemnością, seksualnością i kreatywnością.

Czakra splotu

Czakra splotu oznaczona kolorem żółtym. Blokady w trzeciej czakrze są często doświadczane przez problemy trawienne, takie jak wrzody, zgaga, zaburzenia odżywiania i niestrawność. To czakra naszej osobistej mocy. Oznacza to, że jest to związane z naszą samooceną i pewnością siebie.

Czakra serca

Czakra serca oznaczona kolorem zielonym. Bloki w naszej czakrze serca mogą objawiać się naszym zdrowiem fizycznym poprzez problemy z sercem, astmę i problemy z wagą. Ale bloki są często widoczne jeszcze wyraźniej dzięki działaniom ludzi.

Osoby z blokadą czakry serca często stawiają innych na pierwszym miejscu, ze szkodą dla siebie. Jest to środek siedmiu czakr, więc wypełnia lukę między górną i dolną czakrą, a także reprezentuje naszą zdolność do kochania i łączenia się z innymi. Brak harmonii może sprawić, że poczujemy się samotni, niepewni i odizolowani.

Czakra gardła

Czakra gardła oznaczona kolorem niebieskim. Jak można się spodziewać, ta czakra jest związana z naszą zdolnością do komunikacji werbalnej. Problemy z głosem i gardłem, a także wszelkie problemy ze wszystkim w okolicy, na przykład zębami, dziąsłami i ustami, mogą wskazywać na blokadę. Bloki lub niewspółosiowość można również zobaczyć poprzez dominujące rozmowy, plotkowanie, mówienie bez myślenia i problemy z mówieniem co myślisz. Będąc w harmonii, będziesz mówić i słuchać ze współczuciem i czuć się pewnie, kiedy mówisz, ponieważ wiesz, że jesteś wierny swoim słowom.

Czakra trzeciego oka

Czakra trzeciego oka oznaczona  kolorem indygo.Ta czakra jest fizycznie zlokalizowana na głowie, blokady mogą objawiać się bólami głowy, problemami ze wzrokiem lub koncentracją oraz problemami ze słuchem. Osoby, które mają problemy ze słuchaniem rzeczywistości (które wydają się „wiedzieć wszystko”) lub nie mają kontaktu ze swoją intuicją, również mogą mieć blokadę. Kiedy są otwarte i wyrównane, uważa się, że ludzie będą postępować zgodnie ze swoją intuicją i będą w stanie zobaczyć pełny obraz.

Czakra korony

Czakra korony oznaczona jest kolorem fioletowym jest połączona z każdą inną czakrą (a więc z każdym organem w tym systemie), a więc wpływa nie tylko na wszystkie te narządy, ale także na nasz mózg i układ nerwowy. Jest uważana za czakrę oświecenia i reprezentuje nasze połączenie z celem naszego życia i duchowością. Osoby z zablokowaną czakrą korony mogą wydawać się ograniczone, sceptyczne lub uparte. Kiedy ta czakra jest otwarta, uważa się, że pomaga ona utrzymać otwarte wszystkie pozostałe czakry i przynieść osobie błogość i oświecenie.

Ponieważ są to wszystkie centra energetyczne ciała, które odpowiadają uczuciom, jeden z nich prawdopodobnie rezonował z tobą podczas czytania. Inny może jutro rezonować z tobą. Jest prawdopodobne, że jeden rezonuje z tobą bardziej niż jakikolwiek inny jako ciągły problem, czakra, w której często masz do czynienia z blokami. Od czasu do czasu mogą pojawiać się inne blokady. W systemie czakr wzorce te mają określone terminy i są zalecane metody leczenia.

Co to znaczy, że czakra jest zablokowana lub niezrównoważona?

Dr Diane Malaspina, specjalista medycyny jogi, mówi, że woli myśleć o czakrach jako o niezrównoważonych, a nie blokowanych.

„Może nastąpić wyczerpanie przepływu energii lub zbyt duża aktywność energetyczna w czakrze – każda z nich przejawi się w inny sposób” – wyjaśniła.

Powiedziała, iż ​​kiedy czakra ma mało energii, będziesz miał trudności z wyrażeniem szczególnych cech związanych z tą czakrą.

Kiedy czakra jest nadaktywna, powiedział Malaspina, cechy są dominującą siłą w życiu człowieka. Może to mieć skutki zarówno fizyczne, jak i emocjonalne.

Na przykład pierwsza czakra dotyczy bezpieczeństwa, przetrwania i podstaw naszego życia.

Jeśli jest nieaktywny, powiedział Malaspina, może objawiać się depresją i niepewnością. Jeśli jest zbyt dużo energii, może się to objawić jako nieustraszoność bez środków ostrożności lub gromadzenia, ponieważ potrzebujesz więcej, aby czuć się bezpiecznie.

Czy zablokowana czakra może wpłynąć na twoje zdrowie?

Ogólnie rzecz biorąc, lokalizacja czakry, która jest niezrównoważona, może wpływać na części twojego ciała w pobliżu tej czakry, zgodnie z Malaspina.

Obejmuje to narządy, kości, stawy i tkanki w pobliżu tego obszaru.

Mówi, że z psychologicznego punktu widzenia brak równowagi w czakrach może powodować nierównowagę emocjonalną.

Może to prowadzić do zwiększonej złości, smutku, strachu lub niezdecydowania.

„Ważne jest, aby zwracać uwagę zarówno na doznania psychologiczne, jak i fizjologiczne, ponieważ mogą one wzajemnie się informować i odkrywać pierwotną przyczynę doznania” – powiedział certyfikowany nauczyciel jogi i mistrz uzdrawiania reiki, Guadalupe Terrones .

Według Terrones, przeżywanie zbyt dużego stresu – fizycznego lub psychicznego – może spowodować utratę równowagi jednej lub więcej czakr.

„Osobiste nawyki, takie jak słabe wyrównanie fizyczne lub postawa, niezdrowe jedzenie lub zachowania autodestrukcyjne mogą powodować zaburzenia równowagi czakry” – powiedziała.

Terrones powiedział również, że przedłużająca się nierównowaga może prowadzić do chorób i dolegliwości fizycznych, problemów z układem mięśniowo-szkieletowym i problemów ze zdrowiem psychicznym, takich jak depresja lub lęk.

Jak możesz odblokować czakrę?

Według Malaspiny, świetnym sposobem na promowanie równowagi w czakrze jest wyrównanie ciała fizycznego poprzez pozycje jogi
praktyki oddechowe, aby pobudzić przepływ energii
medytacja w celu uzyskania jasności umysłu
Każda czakra ma pozycje jogi, które mogą pomóc dostroić jej energię. 

Podsumowując

Czakry odnoszą się do różnych ośrodków energetycznych w twoim ciele, które odpowiadają określonym wiązkom nerwów i narządom wewnętrznym.

Siedem głównych czakr biegnie od podstawy kręgosłupa do czubka głowy. Jeśli te centra energii zostaną zablokowane, możesz doświadczyć fizycznych lub emocjonalnych objawów związanych z określoną czakrą.

Jednym ze sposobów odblokowania lub przywrócenia równowagi czakr jest wykonywanie określonych pozycji jogi. Pomocne mogą być również specjalne ćwiczenia oddechowe i praktyki medytacyjne .

Ormus pomocą dla czakry 

Ormus jest doskonałą  alternatywną  by wspomóc pracę  w odblokowaniu czakr. Obecnie są  znane dwa preparaty  ormus oraz orme. Różnice  pomiędzy  preparatami  są takie że  ormus pozyskuje  się z soli  i zawiera  nie wiele  pierwiastków  z grupy platynowców  natomiast  orme zawiera ich znacząco więcej.  ORME jest potwierdzonym preparatem chemika Davida Hudsona. To jedyny  taki preparat w Europie.

Badania i porównania preparatu  ormus i orme