astralne
12 maja 2021 Autor ormus Wyłączono

Podróże Astralne metody i techniki OBE

Zaktualizowano artykuł 4 listopada 2022

Czym są podróże astralne OBE

Podróże Astralne – nazwij to, jak chcesz – ciałem snu, ciałem astralnym, ciałem energetycznym, buddyjskim ciałem świetlistym, taoistycznym ciałem diamentowym, egipską ka, tantrycznym ciałem subtelnym, hinduskim ciałem błogości – aw chrześcijaństwie doświadczanie różnych „niebios”, tj. znam człowieka, który został porwany do trzeciego nieba. Czy to było poza ciałem, nie wiem ”z Koryntian 12: 1-4. Ciało subtelne jest uniwersalnym doświadczeniem ludzkim i najwyraźniej częścią naszego standardowego ludzkiego projektu, jak paznokcie u nóg i nerki.

obe

To właśnie to subtelne ciało, które dokonuje astralnych projekcji i jest aktywne podczas nieświadomego i świadomego snu; astralna projekcja i sny często idą w parze jako doświadczenia „poza ciałem” lub OOBE.

Podróże astralne w teorii

Ciało subtelne jest czynnikiem  by przetrwać natomiast ciało fizyczne jest uznawane jako matryca świadomości, a projekcje astralne i świadome śnienie są częścią duchowych ścieżek treningu dla ciała subtelnego. Neofici bardzo często mylą ciało subtelne z duszą lub duchem ( różne występuje nazywinctwo ), dwoma dodatkowymi aspektami wielowymiarowych ludzi.

Doświadczenia poza ciałem i projekcja astralna
OOBE może być zamierzone lub mimowolne, jak w przypadku zdarzeń bliskich śmierci, kiedy ludzie zgłaszają, że unoszą się pod sufitem swoich pokoi szpitalnych, być może obserwując personel medyczny próbujący je ożywić.

Trauma, choroba lub brak wody i pożywienia, tak jak w przypadku poszukiwań wizji rdzennych Amerykanów, mogą wywołać OOBE. Świadome stany snu są okazją do zamierzonego OOBE. Na potrzeby tego artykułu OOBE mogą być spontaniczne, a projekcja astralna – świadomym wyborem, chociaż niektórzy twierdzą, że jest inaczej.

Zasadniczo OOBE zaczyna się od doświadczenia opuszczenia ciała i świadomego obserwowania go z oderwanej perspektywy. Dzięki praktyce i klarowności świadomość można skierować na miejsca lub czynności, takie jak lot.

Tak, lot. Jeśli miałeś sny o lataniu – dosłowne latanie, bez wymaganego samolotu  – lub bycie na niebie, miałeś OBE. Niektórzy mówią, że podczas snu mamy regularne OOBE, często unoszące się kilka cali nad naszymi ciałami fizycznymi.

 

obe-podroze-astralne

Neuronaukowcy są zdziwieni – chociaż doświadczenie to nie jest już odrzucane z ręki przez lekarzy, nauka utrzymuje, że OOBE wiąże się z dysfunkcją neurologiczną lub mózgową.

Po własnych doświadczeniach dr Raymond Moody MD zainteresował się OBE bliskimi śmierci i przez dziesięciolecia przeprowadzał wywiady z setkami osób doznających i gromadził dane, określając wspólne cechy OOBE. Moody zidentyfikował dziewięć wspólnych elementów OOBE bliskich śmierci – niektóre doświadczają wszystkich, inne tylko dwóch lub trzech.

Korzyści z OBE

Tantycy opanowali świadome OOBE i stany snu, aby przezwyciężyć strach przed śmiercią, ucząc się, że nie jesteśmy naszymi „ciałami”. Odkryli oni  również, że ciało fizyczne może doznać, doświadczyć głębokiego uzdrowienia podczas eksploracji OOBE 

Zamiast tracić czas na medytację podczas snu, jogini kontynuowali pracę przez całą noc, podczas gdy ciało odpoczywało.

Niektórzy sportowcy uczą się świadomego śnienia, aby ćwiczyć i wizualizować swoją grę. Pracując we śnie lub poza ciałem, nie tylko wizualizują, ale mają „wyczucie” swojej praktyki i mogą faktycznie nabyć pamięć mięśniową, aby zdobyć nawyki. Inne skolei osoby korzystają z możliwości poznawania przeszłych wcieleń, a także o wiele szybszego przyspieszonego rozwoju osobistego.

podroze-astralne

Metody projekcji astralnej

Istnieją dziesiątki metod nauki świadomego OOBE i projekcji astralnej. Są dwa podejścia – jednym z nich jest utrzymywanie umysłu w stanie czuwania, podczas gdy ciało zasypia.

To niesamowicie  trudne lecz praktyka czyni mistrza – umysł chce robić to, co robi ciało. Celem jest wprowadzenie ciała w coraz głębsze stany relaksu bez utraty przytomności. Joga Nidra to jedna z metod. Gdy ciało wejdzie w stan snu, praktykujący po prostu „wytaczają się” ze swojej fizycznej formy.

Starożytni jogini wiązali ze sobą dwie żaby przed snem. Po związaniu żaby nieustannie rechotały – jogin używałby dźwięku do zakotwiczenia świadomości, gdy ciało zapadało w sen, i albo opuszczało je, albo wchodziło w stan świadomego snu.

Jeśli podczas snu jogin nie słyszał już żab, wiedział, że stracił przytomność i mógł „obudzić się” ponownie we śnie.

Podróże Astralne – praktyka

Kroki Instytutu Monroe
Bob Monroe, założyciel wiodącej organizacji badawczej zajmującej się ludzką świadomością zwanej The Monroe Institute, napisał w 1971 roku zbiór pracy zatytułowany „Podróże poza ciało”, w którym przedstawia szczegółowy zarys astralnej projekcji siebie w siedem kroków :

Krok 1: Odpręż się, zarówno fizycznie, jak i psychicznie

 2: Wejdź w stan nazyany hipnagogiczny lub półsen

3: Pogłębiaj stan, stawiając na pierwszym miejscu doznania psychiczne nad fizycznymi

4: Zwróć szczrgulną uwagę na występowanie pojawianie się wibracji w swoim otoczeniu, która pojawia się,  uwidacznia się w stanie głębokiej uwagi.

5: Wprowadź wibrację do swojego fizycznego ciała i zrelaksuj się w jego obecności. Ma to na celu delikatne wyrzucenie ciała subtelnego z ciała fizycznego.

6: Skoncentruj bardzo dokładnie swoje myśli na opuszczaniu kończyn i tułowia i staraj się to robić pojedynczo.

7: Znany jako „wyciąganie się”, skup się na bezproblemowym wydostaniu się z ciała fizycznego .
Technika liny projekcji astralnej
Z prac Roberta Bruce’a, twórcy ruchu Astral Dynamics , technika linowa jest uważana za jedną z najbardziej dostępnych metod projekcji astralnej.

1: Rozluźnij głęboko swoje ciało fizyczne, wizualizując każdy mięsień od palcy u stópdo czubka głowy.

2: Z przestrzeni relaksu wejdź w stany wibracyjne; powinno to przypominać wzmocnioną wersję pulsacji w trybie wibracji telefonu komórkowego przepływających przez ciało.

3: Wyobraź sobie zwisającą nad tobą linę.

4: Używając ciała astralnego lub subtelnego, spróbuj trzymać się liny obiema rękami. Ciało fizyczne pozostaje całkowicie rozluźnione.

 5: Zacznij wspinać się po linie, ręka za ręką, cały czas wizualizując osiągnięcie sufitu nad tobą.

6: Kiedy już jesteś świadomy swojego pełnego wyjścia z ciała fizycznego, możesz eksplorować płaszczyznę astralną.

czym-sa-podroze-astralne

Ormus i podróże astralne

Wiele osób słyszało już o preparacie o nazwie ormus a wielu jeszcze nie. Uważam że każdy powinien wiedzieć co to jest i poznać go choć  w teorii. Monoatomowe złoto  doskonale wspomaga medytacje,świadome sny czy też podróże astralne. Polecamy artykuł właściwości  ormus lub też działanie  ormus. Preparat  jest naturalny i nie jest związany z żadnymi  środkami  psychoaktywnymi.