qigong
21 lipca 2021 Autor ormus Wyłączono

Qigong

Zaktualizowano artykuł 6 lutego 2022

Qigong (Czikung) to tradycyjna chińska metoda opieki zdrowotnej , zachowania zdrowia i leczenia chorób . Dostosowanie regulacji regulacji aktywności fizycznej i świadomości ( pranajamy , ton ciało, ustawiające ) jako środek do sprawności fizycznej, zapobiegania chorobom, rozwój potencjału fizycznego i psychicznego metod szkoleniowych dla celów.

Metoda ćwiczeń narządów wewnętrznych, która opiera się głównie na ekstremalnym oddychaniu brzusznym, może znacznie poprawić pracę układu krążenia, trawienia i wchłaniania oraz uspokoić umysł.

Metoda ekstremalnego oddychania brzusznego jest następująca: lekko otwórz usta i wydychaj równomiernie i powoli, jednocześnie pozwalając brzuchowi sięgnąć granicy do tyłu, a na koniec przytrzymaj dźwigacz odbytu przez co najmniej 3 sekundy, zamknij usta i zrelaksuj się i wdychaj naturalnie pozwól brzuchowi puchnąć do granic możliwości. Przez co najmniej 3 sekundy ponownie otwórz usta, aby zrobić wydech i wykonaj cykl tam i z powrotem. Za każdym razem 100 razy, jednocześnie skupiając uwagę na odczuciu wdechu i bębnienia w brzuchu.

Długotrwałe trzymanie się nieskończonych korzyści. Ci, którzy oddychają, oddychają, ci, którzy ciężko pracują i ci, którzy ciężko pracują, to również metody czasochłonne i pracochłonne.

W Chinach istnieje ogromne morze starożytnych dokumentów czikung, a także wiele dokumentów czikung zarejestrowanych w medycynie konfucjańskiej i sekretarzach medycznych.

Odkopywanie i porządkowanie pracy to ważne i żmudne zadanie, które wymaga od badaczy nie tylko wysokiego poziomu wiedzy. Również z zakresu medycyny, studiów Czikung, starożytnego i współczesnego chińskiego, ale także wysokiego poziomu umiejętności qigong.

Należy podkreślić, że to, czy te trzy melodie są zintegrowane, jest główną różnicą między praktyką qigong a sportami ogólnymi. Zawartość operacyjna sportów ogólnych również składa się z trzech melodii, ale są to trzy melodie niezależne i nie wymagają integracji.

Co to jest Qigong

Qigong【qìgōng】, według badań literatury, po raz pierwszy pojawił się w książce „Jingming Religious Records” w czasach dynastii Jin. Z medycznej definicji kąta Czikung: Czikung to regulowanie ciała, dostosowywanie stóp procentowych, wyrównywanie jedności umysłu i ciała w trzech kluczach .

Wraz z rozwojem nauki możemy wykorzystać odpowiednią wiedzę współczesnej nauki do zrozumienia qigong, co pogłębi nasze zrozumienie istoty Czikung.
Z perspektywy współczesnej medycyny behawioralnej ćwiczenia Czikung to terapia behawioralna. Ćwiczenie które uczy i trenuje łagodne zachowanie, które sprzyja zdrowiu fizycznemu i psychicznemu . Ostatecznie jest utrwalane przez odruch warunkowy.

Z perspektywy psychofizjologicznego procesu efektów Czikung, Qigong. Można zdefiniować jako: Jest to głównie poprzez użycie autosugestii jako podstawowego środka do promowania świadomości w stan autohipnozy. Jak i dostosowania równowagi umysł-ciało poprzez mechanizm samoregulacji psychologiczno-fizjologiczno-morfologicznej . W celu osiągnięcia metody samoćwiczenia dla celów sprawnościowych i terapeutycznych.

Historia Qigong

Qigong powstał w Chinach. Czikung ma w Chinach długą historię.W czasach starożytnych treść qigong nazywano zwykle wydechem, ruchem qi, rozprowadzaniem qi , przekonywaniem qi, prowadzeniem, alchemią , kultywowaniem drogi, medytacją siedzącą i tak dalej.

Klasyczna chińska teoria qigong opiera się na teorii utrzymywania i utrzymywania formy w tradycyjnej medycynie chińskiej i krąży od czasów starożytnych. Oryginalna część Czikung nazywana jest „tańcem”, tak jak w „ Lü Shi Chun Qiu ”, „mięśnie i kości nie mogą się kurczyć, więc jest używany jako taniec, aby go promować”. Podczas Okresu Wiosny i Jesieni oraz Okresu Walczących Królestw , część qigong została podsumowana w „Prowadzenie Yin Qiao Qiao”. Monografia TCM „ Huang Di Nei Jing ” opisuje metody kultywacji, takie jak „podnoszenie nieba i ziemi, chwytanie yin i yang, oddychanie esencją, niezależne strzeżenie ducha, mięśnie są jak jedność”, „gromadzenie esencji umysł”, „duch nie jest rozproszony” i tak dalej. „ Laozi ” odnosi się do metody wymiotów „wygwizdywaniem lub przechwalaniem się”. „ Zhuangzi ” ma również zapis „ doprowadzania oddechu, wypluwania starego i nowego, wyciągniętych niedźwiedzi i ptaków, dla długowieczności.

Ten przewodnik, osoba, która kultywuje kształt, oraz świadectwo Peng Zushou ”. Relikty kultury odkryte w grobowcu Han w Mawangdui w Changsha, Hunan obejmują jedwabną księgę „ Quegu Shiqi Pian ” i kolorowy jedwabny obraz „ Guiding Map ”. „Che Gu Shi Qi Pian” to książka, która przedstawia głównie metody oddychania i wydechu. „Daoyintu” można nazwać najwcześniejszą mapą Czikung, która zawiera 44 obrazy, które przedstawiają starożytnych ludzi stosujących qigong do zapobiegania i leczenia chorób.

Historyczne pochodzenie terminu „Qigong”

Qigong w Chinach ma historię kilku tysięcy lat, ale słowo „Czikung” nie pojawiło się zbyt wcześnie. Oryginalny qigong nie ma nazwy, a późniejsza część nazywa się „taniec”.

Na przykład w „Suwen·Yifa Fangyi Lun”, „Weijue zimno i ciepło, jego leczenie powinno być kierowane szczudłami” i rozproszone w słynnych dziełach minionych dynastii, medytacja, siedzenie i zapominanie , medytacja, płod oddech, ruch qi , waporyzacja , regulacja Qi, Zhou Tian i wewnętrzna alchemia również należą do treści Czikung.

Termin „qigong” po raz pierwszy pojawił się w „Jing Ming Religious Records Song Sha Ji” napisanym przez Xu Xuna , taoistycznego kapłana z czasów dynastii Jin . najpóźniej z dynastii Sui i Tang. „Zhongshan Yugui Fuqi Jing”, który ukazał się po dynastii Sui i Tang, stwierdza: „Qigong Miao Pian, droga Qi Shu jest nieco taka sama…”, ale konotacja nie jest całkowicie spójna z tym, co nazywamy Qigong . Był stopniowo promowany po utworzeniu w latach pięćdziesiątych sanatorium Beidaihe Qigong.

Termin „Qigong” pojawił się po raz pierwszy w książce „Ling Jianzi” Xu Xuna z dynastii Jin. Zgodnie z dochodzeniem, ta książka nie została napisana przez samego Xu Xuna. Ponieważ wiele terminów qigong w książce zostało użytych dopiero po dynastii Song, więc książka nie zostanie napisana przed dynastią Song. W dwunastym tomie (z dynastii południowej i północnej) Shi Sengyou „Hongming Ji” (cztery serie edycji Jingming) Hongming Ji: ten sam powód jest taki sam, jak szczęście Fu Tao w rzuceniu Czikung i nie ma podziękowania dla miejsce.

Po dynastii Jin religia rozkwitła w Chinach. Religia wykorzystuje qigong do mistyfikacji qigong. Pierwotnie qigong polega na praktykowaniu qi i moralności, co jest bardzo specyficzne i praktyczne, ale po zostaniu religijnym podąża za kultywacją, aby stać się bogami, nieśmiertelnymi i buddami. W ten sposób znika naukowa esencja Czikung.

Ale jeśli otworzysz historię chińskiego Czikung, zobaczysz, że w czasach dynastii Jin, Sui i Tang istniało wiele starożytnych dzieł. Nazwanych na cześć Qi, takich jak „Qi Jue” i „Qi Jing”. i wykorzystanie Qi. „Qi Jing” mówi o dziesiątkach metod praktykowania i używania qi, a nawet metoda uwalniania zewnętrznej qi nazywana jest „wydmuchiwaniem qi”. W przyszłości religie zalały qigong, a termin Czikung zniknął.
stadium rozwoju.

Qigong w okresie Wei i Jin

Cao Cao i jego syn są entuzjastami qigong. Cao Cao zwerbował kiedyś wielu alchemików. Alchemicy byli dobrzy w qigong, takich jak Gan Shi, Huangfulong i innych 16 osób, i nauczył ich „sowa patrzy na wilka i wydycha powietrze”. Sam Cao omówił również z Huang Fulongiem metodę zabrania przewodnika, aby przedłużyć życie. Cao Pi, syn Cao Cao, opisał w „Ceremonii”, że „… było źle, qi zostało zablokowane i to Su” było spowodowane niewłaściwym opanowaniem metod ćwiczeń. pierwszy zapis odchyleń od praktyki w historii Czikung.

Qigong w dynastii Song

Relikt kulturowy „Jadeitowy napis Walczących Stanów”, znany również jako „Jadeitowy napis Qiqi”. „Jadeitowy napis Qiqi” i „Napis Qiqi”, według badań ekspertów, jest ozdobą z końca V wieku do początku IV wpne, a obecnie znajduje się w Muzeum Tianjin. Jest to cenny, najwcześniejszy i jak dotąd kompletny opis procesu praktyki Czikung. Na tym pustym i nieprzepuszczalnym jadeitowym ozdobie jest wygrawerowanych 45 inskrypcji, które Guo Moruo przetłumaczył w „Epoce niewolnictwa”. jako: „Ruch Qi, głębia i akumulacja, akumulacja i ekspansja, rozciąganie i dół , następny jest ustalony. nieruchomy jest stały, ciało stałe kiełkuje, kiełkowanie jest długie, długość się wycofuje, a odosobnieniem jest niebo.

Niebo jest wbite w górę, a ziemia w dół […] Jeśli pójdziesz dalej, będziesz żyć, a jeśli się temu sprzeciwisz, umrzesz.

Nowoczesne Qigong

Wushu qigong stało się terapią qigong w przyszłości, ale termin qigong nie był szeroko rozpowszechniony. Aż do wyzwolenia stara kadra o nazwisku Liu Guizhen , za zgodą i wsparciem Departamentu Zdrowia Prowincji Hebei. Podsumowała swoją praktykę i wieloletnie doświadczenie kliniczne, i zamówiła książkę „ Praktyka Terapii Czikung ”, która była pod opieką Ministerstwa Zdrowia. Oficjalnie opublikowana, a później przetłumaczona na języki obce „Terapia Qigong” rozpowszechniona w kraju i za granicą.

Później Qigong był używany jako część medycyny chińskiej, powstały sanatoria. W leczeniu i badaniach nad Qigong poczyniono wielkie osiągnięcia.

Dopiero pod koniec „rewolucji kulturalnej” przyczyna qigong przeszła bezprecedensowe zmiany, a szkoła Zhengdao Gong rozwinęła się w unikalną naukę. Wszyscy wiedzą, że „Qigong” nie jest tajemnicą, ale szczególną wiedzą. „Qigong” stał się synonimem specjalnej wiedzy o zdrowiu fizycznym i psychicznym ludzi.
Centrum Zarządzania Zdrowiem Qigong przy Państwowej Generalnej Administracji Sportu zorganizowało w Tianjin Narodową Konferencję Zarządzania Zdrowiem.

Uczestniczyli w nim przedstawiciele 31 prowincji, regionów autonomicznych i gmin. Biura Sportu Xinjiang Production and Construction Corps oraz pięciu miast odrębnie wyznaczonych w planie stanowym. Również przedstawiciele odpowiednich departamentów Ministerstwa Edukacji i Generalnej Administracji Sportu Państwowego spotkanie.

W 2010 roku Health wykazał dobry trend rozwoju w całym kraju, z ciągłą działalnością na dużą skalę przez cały rok. Liczba miejsc zajmujących się zdrowiem qigong w całym kraju osiągnęła ponad 13 000. Liczba zalecanych ćwiczeń, takich jak Yi Jin Jing , Wu Qin Xi , Liu Zi Jue i Baduan Jin , przekroczyła 1 milion. Nastąpiły nowe przełomy w promocji i wymianie zagranicznej: w 2011 roku powstała Międzynarodowa Federacja  Zdrowia .

Połączenie ormus i techniki Czikung

Ormus świetnie wzmacnia energię chi co w efekcie doprowadza do doskonałych wyników. Połączenie techniki qigong z preparatem przyśpiesza efekty psychiczne. Ormus nie tylko poprawia subtelną energię ale i również fizyczną część . To połączenie jest genialnym rozwiązaniem.

Polecamy przeczytać artykuł działanie ormus oraz właściwości ormus.