piramida
18 sierpnia 2021 Autor ormus Wyłączono

Duchowe znaczenie piramid

Zaktualizowano artykuł 6 lutego 2022

Duchowe znaczenie wielkich piramid

Duchowe znaczenie piramid, w człowieku istnieją dwa aspekty. Jest jego prawdziwe wewnętrzne, boskie ja. Istnieje również ciało i intelekt, które na obecnym etapie ewolucji uważają się za odrębny byt egoistyczny.

Nadchodzi jednak czas, kiedy człowiek uświadamia sobie, że nie jest ciałem i intelektem. Jego realna egzystencja jest stanem bytu; świadomość w jednym z Uniwersalną świadomością.

Wielkie piramidy

Wielkie piramidy Egiptu mają prawdziwe znaczenie w tym wielkim duchowym poszukiwaniu.

Po pierwsze, trójkąt równoboczny ma duże znaczenie. Trzy strony odnoszą się do trójnaturowego aspektu Boga: Boga stwórcy, Boga zachowującego i Boga transformatora.

Ten trójnaturowy aspekt Boga można również dostrzec w analogii podróży poszukiwacza. Jest punkt wyjścia, który reprezentuje jego narodziny w materii stworzenia, potem jest długa podróż ewolucji i odkrywania wewnętrznego; ostatecznie kończąc na uświadomieniu sobie przez poszukiwacza swojej prawdziwej tożsamości.

W tym momencie poszukiwacz traci swoją tożsamość i ponownie pogrąża się w swojej oryginalnej boskiej świadomości. Tak więc istnieją 3 aspekty podróży poszukiwacza. Ten trójnaturowy aspekt jest doskonale odzwierciedlony w trójkącie równobocznym, który charakteryzuje się idealną symetrią.

W obrębie 3 linii trójkąta znajduje się obszar wewnątrz. Możemy więc powiedzieć, że jedno jest w trzech, a trójka obejmuje jedność. Taka jest natura Boga, 3 w 1 i 1 w 3. Tak więc mówi się, że Bóg ma cztery twarze. Jak punkty na kompasie; cztery aspekty Boga reprezentują inny aspekt Jego natury.

Kształt piramid

Kształt piramid jest bardzo starannie dobrany, aby odzwierciedlić te podstawowe aspekty boskiej jedności. Piramida ma 4 twarze. Trzy twarze do nieba i jedna do ziemi. Piramida składa się z 4 trójkątów równorzędnych, z których wszystkie ukazują kosmiczną naturę Boga 3 w 1 i 1 w 3.

Piramidy zostały zbudowane z największą precyzją. Nie zbudowali go niewolnicy, ale adepci, którzy panowali nad naturą. Wykorzystali swoje zrozumienie świętych praw, aby uczynić kamienie nieważkimi. Mogłyby zmniejszyć przyciąganie grawitacyjne na ogromne bloki kamienia, umożliwiając w ten sposób ich bezproblemowe użytkowanie.

Pomysł ogromnej armii niewolników budujących piramidę powstał tylko dlatego, że wielu współczesnych egiptologów nie może pojąć, że starożytni Egipcjanie mogli mieć technologię niedostępną dla współczesnego człowieka.

Głównym celem wielkich piramid było miejsce duchowej inicjacji. To właśnie w świętych granicach wielkich piramid wtajemniczeni przechodzili proces osiągania prawdziwego oświecenia.

Piramidy zostały wybrane, ponieważ stanowią zewnętrzną symbolikę wewnętrznego poszukiwania człowieka. Duchowość starożytnego Egiptu dotyczyła wtajemniczonych poszukujących Boskości w sobie.

Niestety, z biegiem czasu duchowi nowicjusze strzegący tajemnic urzeczywistnienia stracili wpływy i z czasem piramidy zaczęły być wykorzystywane do różnych celów. Dlatego trudno jest znaleźć dowody tych wczesnych praktyk duchowych.

Dwie księgi, które rzucają dużo światła na duchowe znaczenie wielkich piramid, to:

  • Poszukiwanie w Tajnym Egipcie Paula Bruntona – który spędził noc samotnie w samej Wielkiej Piramidzie.
  • Inicjacja przez Elizabeth Haich. W swoich książkach przywołuje wspomnienia z poprzedniego wcielenia w starożytnym Egipcie.